Jaką wybrać wannę do łazienki?

Kiedy remontujemy łazienkę często zastanawiamy się czy lepiej wybrać wannę wolnostojącą, narożną czy też może brodzik i prysznic? W tym artykule przedstawione zostaną pokrótce wady i zalety każdego rozwiązania.

Wanna wolnostojąca – komfort i wygoda

Zacznijmy od wanny wolnostojącej. Przede wszystkim charakteryzuje się ona dużą elegancją i wytwornością. Kojarzy nam się w końcu z wieloma filmami. Taka wanna także znakomicie się prezentuje. Niestety jednak jej wadą jest to, że zajmuje naprawdę wiele miejsca, na co posiadacze małych mieszkań w blokach często po prostu nie mogą sobie pozwolić.

Wanna narożna – oszczędność miejsca

Do takich małych łazienek często polecane są właśnie wanny narożne- zdecydowanie zajmują one mniej miejsca, niemniej jednak są też oczywiście mniej wygodne. Warto jeszcze wspomnieć, że taką wannę trzeba też dobrze zaaranżować tak, aby odpowiednio poprowadzić rury i inne instalacje.

Kabina prysznicowa z brodzikiem

Na koniec zostaje nam kabina prysznicowa. Jakie ma ona zalety? Na pewno zajmuje najmniej miejsca. Ponadto dzisiejsze prysznice są bardzo zaawansowane technologicznie i umożliwiają nam skorzystanie z wielu opcji masażu. Niemniej jednak warto mieć na uwadze to, że nie każdy lubi brać tylko i wyłącznie prysznic. Wiele osób czuje się bardziej komfortowo mogąc wziąć ciepłą i długą kąpiel.

Podsumowując wybierając rodzaj wanny albo kabinę prysznicową, miejmy na uwadze nie tylko wielkość naszej łazienki, lecz także to, w jaki sposób lubimy się myć oraz możliwości instalacyjne.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Bez kategorii. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *